Jak wykorzystuje się beton architektoniczny? 

meble-z-betonu-architektonicznego_0_large.jpg

20.10.2020

Beton architektoniczny coraz częściej wybierany jest do budowy różnego typu obiektów budowlanych, ale także do produkcji różnego typu dekoracji.

Stosując tego typu beton można m.in. nadać elewacji estetyczny wygląd, podkreślić wygląd pomieszczenia oraz wykonać z niego ławki czy donice. Często wykorzystywany jest w biurach i restauracjach, prywatnych klinikach oraz w domach mieszkalnych. Należy pamiętać, że aby beton architektoniczny zachował swoje właściwości, musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów - wytwarzane są one z mieszanki betonowej, z zachowaniem odpowiednich proporcji składników. Dzięki zastosowaniu tego typu mieszanek beton będzie posiadał określoną strukturę, porowatość i barwę.  


Beton architektoniczny w domu


Beton architektoniczny bez wątpienia jest uniwersalny. Doskonale komponuje się zarówno ze szkłem, jak i drewnem czy metalem. Dzięki temu umożliwia wykonanie niespotykanych aranżacji, jednocześnie zapewniając im spójność. W domu czy mieszkaniu może być wykorzystany jako wykończenie łazienki, kuchni, salonu i wielu innych pomieszczeń. Jest niezwykle praktyczny, a dzięki zaawansowanym metodom łączenia składników można niemal bez ograniczeń dopasowywać go do swoich preferencji. Poza ścianami czy podłogami, można z niego wykonać również meble czy ozdobne donice na rośliny pokojowe, dzięki czemu osiągniemy w mieszkaniu modernistyczny styl.

  

Elementy betonowe w ogrodzie


Beton architektoniczny wykazuje doskonałe parametry, jeśli chodzi o odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne, dzięki czemu może być z powodzeniem wykorzystywany również na zewnątrz. Można z niego wykonać m.in. okładziny ogrodowych ścieżek i schodków, a także wyjątkowe elementy małej architektury ogrodowej. Z uwagi na fakt, iż beton ten jest wyjątkowo neutralny, z powodzeniem wkomponuje się w aranżacje ogrodu w każdym stylu. Kolejnym zastosowaniem betonu architektonicznego w ogrodzie jest wykorzystanie go do budowy ławek oraz innych elementów użytkowych, takich jak donice czy kwietniki. Ponadto doskonale sprawdza się jako materiał na różnego typu podstawki, świeczniki czy małe rzeźby.

 

 

 

 

powrót