Jakie kosze sprawdzają się w parkach i na ulicach?

osiedle_0_large.jpg

19.01.2021

Utrzymanie porządku w parkach i na ulicy wciąż jest niestety niemałym wyzwaniem dla władz miasta i wsi. Walające się po chodnikach i skwerach śmieci to obrazki znane każdemu, kto chodzi na spacery.

 

Często problem tkwi nie tylko w małej świadomości dotyczącej ochrony środowiska, ale również i braku odpowiednich miejsc, do których można wyrzucać odpadki. Zbyt duże odstępy pomiędzy koszami lub zdewastowane pojemniki sprawiają, że niektórzy ludzie pozbywają się śmieci, gdzie popadnie, nie zważając na swoje naganne postępowanie. Brak koszy oczywiście nie usprawiedliwia takich zachowań, jednakże ich obecność  bardzo pomaga w utrzymaniu porządku, przypominając o tym, że śmieci powinny być wyrzucane tylko w odpowiednio przeznaczonych do tego miejscach.

 

Który rodzaj koszy na śmieci najlepiej sprawdza się w mieście?

 

Na rynku nie brakuje producentów koszy na śmieci oferujących klientom różnorodne rodzaje i formy pojemników. Inne funkcje spełniają jednak pojemniki na odpadki używane w domach, a jeszcze inne te, które umieszczane są w parkach i na ulicach. Kosze znajdujące się w różnych częściach miasta muszą być przede wszystkim trwałe i solidne. To ważne, gdyż korzystają z nich różni ludzie, nawet tacy, którzy nie szanują dobra publicznego. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem są kosze betonowe. Ten rodzaj pojemników sprawia, że są one odporne na akty wandalizmu, spełniając swoje funkcje przez wiele lat od ich ustawienia.

 

Co więcej, kosze betonowe wykazują się też dużą odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Nie straszne im wiatry, ulewne deszcze czy opady gradu. Ich wygląd pozostaje niezmienny nawet po przejściu wichury. Wpływ na tę trwałość ma surowiec, z którego zostały wykonane. Wysokiej jakości cement, spełniający konieczne normy, odpowiada za produkcję wytrzymałego betonu, który wpisuje się w wymagania wytrzymałościowe narzucone przez przepisy europejskie. Kosze betonowe wykonane z tak solidnych materiałów nie ulegają uszkodzeniom podczas transportu, montażu oraz w trakcie późniejszego użytkowania.

 

Które modele koszy na śmieci dobrze się prezentują w parkach i na ulicy?

 

Ten rodzaj pojemników na śmieci prezentuje się bardzo estetycznie zarówno wśród zabudowań, jak i w otoczeniu natury. Dodatkowo śmietniki wykonane z betonu architektonicznego, czy płukanego mogą przyjmować najróżniejsze kształty. Do wyboru jest wiele różnych modeli koszy betonowych od okrągłych, przez czworokątne, sześciokątne aż po ośmiokątne. Ponadto, dostępne są też kosze betonowe z daszkiem, zabezpieczające śmieci przed wypadaniem i chroniące je przed powiewami wiatru, które mogą rozrzucać odpadki wokół pojemnika. Wybór koszy betonowych daje również możliwości ich zabarwienia w zależności od preferencji inwestora. W naszej ofercie można zamówić pojemniki barwione na kolory: brązowy, czerwony, żółty lub czarny. Kosze standardowo wyposażone są we wkłady z ocynkowanej blachy z popielniczkami, istnieje też możliwość doposażenia koszy betonowych w pierścienie metalowe służące do montażu worków foliowych.

powrót