Gdzie znajdą zastosowanie meble z betonu architektonicznego?

architektura-miejska_0_large.jpg

17.02.2021

Beton architektoniczny to ponadczasowy materiał budowlany, który wyróżnia się nowoczesnym wyglądem.

Beton architektoniczny to ponadczasowy materiał budowlany, który wyróżnia się nowoczesnym wyglądem. Od tradycyjnego betonu wykorzystywanego do budowy konstrukcji różni się procesem produkcji, w ramach którego uzyskuje się różnorodne odcienie materiału o gładkiej, a nie chropowatej fakturze. Nadto, beton architektoniczny daje nieograniczone możliwości projektowe i można go wykorzystywać przy tworzeniu najróżniejszych kształtów. Największą popularnością cieszą się meble z betonu architektonicznego tworzące miejskie, publiczne aranżacje w parkach lub na osiedlowych skwerach. Coraz częściej jednak potencjał tego materiału dostrzegają również prywatni inwestorzy, którzy betonowe kompozycje wykorzystują w swoich domach i ogrodach.

 

Gdzie znajdą zastosowanie meble z betonu architektonicznego?

 

 

Meble z betonu architektonicznego znajdują szerokie zastosowanie w przestrzeniach miejskich, gdzie poza estetyką aranżacji duże znaczenie odgrywa też jej funkcjonalność i trwałość. Ze względu na swoją solidność i odporność na działanie warunków atmosferycznych z powodzeniem są wykorzystywane w tworzeniu ławek, kanap, koszy na śmieci, słupków i donic. Tego rodzaju meble nie odkształcają się ani nie odbarwiają pod wpływem wahania temperatury czy nadmiernej wilgoci. Są także stabilne i nie zmieniają położenia np. w trakcie silnego wiatru. Oprócz tego, że minimalistyczne projekty dobrze się prezentują na skwerach i w parkach, doskonale komponując się z zielenią i kwiatami, to są jeszcze wytrzymałe na wszelkiego rodzaju zniszczenia i akty wandalizmu.

Aranżacje z wykorzystaniem mebli z betonu architektonicznego spełniają swoje funkcje również w ogrodach prywatnych inwestorów. Stawiają na nie przede wszystkim osoby, którym zależy na trwałości materiału nieustannie wystawionego na działanie czynników zewnętrznych. Ponadto oryginalne kształty i niebanalne kompozycje przyciągają wzrok i nadają przestrzeni w ogrodzie nowoczesnego, minimalistycznego wyglądu. Beton architektoniczny połączony z elementami drewnianymi lub szklanymi tworzy ponadczasowy design, który może być także wykorzystywany w domach. I choć do niedawna materiał ten sprawdzał się głównie na ścianach i podłogach, obecnie coraz częściej sięgają po niego ci, którzy poszukują innowacyjnych mebli, które zaskakują formą i estetyką.

 

 

Dlaczego warto inwestować w meble z betonu architektonicznego?

 

 

Kupno mebli z betonu architektonicznego jest inwestycją w przyszłość. Mianowicie wytrzymałe kompozycje nie zmieniają swoich pierwotnych kształtów przez długie lata. Co więcej, nie są jednosezonowymi projektami, gdyż uniwersalność materiału doskonale komponuje się z trendami aranżacyjnymi. Nic dziwnego, że architekci coraz częściej uwzględniają walory tego materiału nie tylko w zagospodarowaniu przestrzeni na zewnątrz, ale także w aranżacji nowoczesnych, postindustrialnych wnętrz. Projektanci, którym zależy na stworzeniu nieszablonowych, minimalistycznych kompozycji, mogą w nieograniczony sposób czerpać z materiału, który albo może stanowić tło dla wyrazistych akcentów kolorystycznych, albo może być elementem skupiającym wzrok i nadającym pomieszczeniu nietypowego, surowego charakteru.

powrót