Jakie słupki wybrać na parking?

slupki-parkingowe_0_large.jpg

10.03.2021

Najważniejszą funkcją słupków parkingowych jest zapewnienie bezpieczeństwa. Jednak oprócz tego często pełnią również funkcję dekoracyjną będąc elementem ozdobnym małej architektury.

Dlatego często pojawiają się na parkingach w różnych kształtach czy kolorach. Oprócz tego czasami łączy się je za pomocą łańcuchów czy pozostawia miejsce na posadzenie kwiatów, co dodatkowo wpływa na ich estetykę w sezonie letnim. Jakie słupki najlepiej wybrać na parking?

 

 

Przede wszystkim trwałość

 

 

Ze względu na swoje przeznaczenie słupki parkingowe powinny być przede wszystkim stabilne i trwałe. Skrajne warunki atmosferyczne czy akty wandalizmu nie mogą ich zniszczyć, ponieważ mogłoby to znacznie wpłynąć na bezpieczeństwo podczas parkowania. Właśnie dlatego słupki parkingowe, które znajdziecie Państwo w naszej ofercie, wykonujemy z wieloskładnikowego cementu o klasie wytrzymałości 52,5, który spełnia wymagania wytrzymałościowe zgodne z normą europejską PN-EN 206+A1:2016-12. Dodatkowy wpływ na bezpieczeństwo, które zapewniają słupki, mogą mieć  zamontowane taśmy odblaskowe. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w nieco trudniejszych warunkach pogodowych.

 

 

Estetyka również jest ważna

 

 

Oprócz funkcji związanych z bezpieczeństwem słupki parkingowe są też elementem małej architektury miejskiej. W związku z tym wybierając odpowiedni produkt, warto również zwrócić uwagę na jego estetykę, kształt czy kolor. Właśnie dlatego popularnością cieszą się nie tylko klasyczne okrągłe słupki, ale również słupki sześciokątne, ośmiokątne czy czworokątne. Dodatkowo beton może pokryć na zewnątrz mix kruszyw, co wpłynie korzystnie na jego estetykę. Podczas planowania zagospodarowania przestrzeni miejskiej ważna jest obecność zieleni. Właśnie dlatego wielu naszych Klientów decyduje się na słupki parkingowe, które mają wbudowany otwór przypominający doniczkę, w którym w okresie letnim sadzone są kwiaty.

 

W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo najwyższej jakości elementy drobnej architektury miejskiej. Oprócz słupków parkingowych dostarczamy również ławki i kosze betonowe, ławki żeliwne i stalowe czy stojaki rowerowe. Produkty wytwarzamy zgodnie z oczekiwaniami Klientów i dostarczamy je w uzgodnionym terminie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

powrót