Czym są ławki multimedialne?

lawka-kamienno-drewniana1_0_large.jpg

10.06.2021

Ławki to niezbędny element małej architektury każdego miasta. Przez kolejne dekady zmieniały się one nie tylko pod względem wyglądu, ale także funkcjonalności. 

Multimedialna ławka to ławka XXI wieku, która spełnia wiele funkcji. Oprócz poprawy estetyki przestrzeni i umożliwiania wygodnego odpoczynku może ona także odtwarzać muzykę, monologi, odczyty oraz przemowy. Wyjaśniamy, dlaczego ławki multimedialne cieszą się rosnącą popularnością i co oferują przechodniom.

 

 

Ławka multimedialna, czyli ławka z dodatkowymi funkcjami

 

Tradycyjne ławki, z których możemy korzystać w przestrzeni miejskiej, nie są atrakcyjne dla przechodniów. Choć często z nich korzystamy, przysiadając na chwilę, to pozostają niemal niezauważonym elementem małej architektury. Służą jedynie w celu odpoczynku, zatrzymania się i rozmowy ze znajomymi, ale w żaden sposób nie wpływają na nasze samopoczucie. Inaczej jest w przypadku nowoczesnych ławek multimedialnych, które mogą umilić nam dzień, odtwarzając np. utwory muzyczne, gdy czekamy na autobus lub spóźniających się znajomych. Ławki multimedialne cieszą się ogromną popularnością wśród przechodniów, stanowiąc ciekawy i zachęcający do chwili relaksu element małej architektury. Ich minimalistyczna budowa przykuwa uwagę i jednocześnie bardzo dobrze komponuje się z architekturą miejskiego krajobrazu oraz zielenią parków i skwerów. Ławki multimedialne mogą nie tylko dostarczać rozrywki i uczyć, przekazując np. informacje na temat danej dzielnicy miasta. Dzięki dodatkowym funkcjom mogą także zapewniać dostęp do WiFi i pozwalać na podładowanie telefonu.

 

Dlaczego warto zdecydować się na ławkę multimedialną?

 

Włodarze miast coraz częściej szukają sposobu na przystępne przekazanie ich historii oraz popularyzację wiedzy z różnych dziedzin. Ławka multimedialna to doskonałe rozwiązanie, które można dopasować do indywidualnych potrzeb. Może ona odtwarzać np. muzykę rozrywkową i klasyczną artystów oraz kompozytorów, którzy pochodzą z danej miejscowości, odtwarzać wykłady i przemowy, jak również przekazywać ważne dla turystów informacje. Jest wiele opcji do wyboru i warto z nich korzystać, bo nawet z pozoru prosta i mało znacząca ławka może mieć wpływ na ludzkie samopoczucie.

powrót