Oryginalne donice betonowe – czyli projektowanie na życzenie

donica-nr-kat24-prostokatna_0_large.jpg

14.05.2022

Beton architektoniczny to środek pozwalający dowolnie urządzić przestrzeń. W jaki sposób? Poprzez między innymi stworzenie oryginalnych donic betonowych.

 

Zastosowanie betonu architektonicznego – zalety

 

Projektanci z firmy Investim od dawna wykorzystują potencjał betonu architektonicznego. Ten rodzaj materiału daje olbrzymie możliwości oraz ma wiele zalet. Jeśli tylko pragniemy wyróżnić przestrzeń na tle sąsiednich działek lub miast, powinniśmy zlecić realizację w tej metodzie. Oryginalne donice betonowe są rozwiązaniem bardzo praktycznym, ale i atrakcyjnym wizualnie akcentem otoczenia. Kluczowe jest to, że są bardzo solidne i mogą być dostosowane zależnie od potrzeb roślin. Ważne jest także to, że mogą wynieść wizualnie alejkę czy plac na niespotykany poziom. A do tego wszystkiego wpasowują się w niemal każdy rodzaj aranżacji.

 

Projektowanie na życzenie

 

Największą korzyścią, którą przynosi materiał, jest swoboda w działaniu. Beton do czasu zastygnięcia jest w pełni elastyczny. Oznacza to, że jeśli tylko mamy odpowiednie formy oraz sporą wyobraźnię, to przy odrobinie cierpliwości można z niego wykonać dowolne donice. Nie jest więc istotne czy ma być kolista, kwadratowa czy trójkątna w przekroju. I nie jest też ważne czy ma mieć nietypowy kształt np. rzeźby, z betonu można tworzyć dosłownie każdy rodzaj donicy. Mogą być małe i duże, proste i bardzo złożone – wszystkie są powtarzalne poprzez stosowanie jednakowej formy. Do tego stan surowy materiału jest bardzo atrakcyjny i sprawia, że w miejską dżunglę taka donica wręcz się wtapia, a jednak jest subtelnie widoczna na tle innych elementów. Kolejną sprawą jest możliwość ich pomalowania na dowolny kolor. Więc w ten sposób można uatrakcyjnić je wizualnie. Tego rodzaju wyroby można zamawiać na rzecz nie tylko przestrzeni publicznej, ale także na potrzeby indywidualne, np. do ogrodu czy od frontu posesji. Firma wykona dla nas każdy projekt, warto jednak ustalić szczegóły.

powrót