Co powinno się znaleźć w małej architekturze budynków biurowych?

lawka-beton-architektoniczny_2_large.png

16.12.2021

Mała architektura zawiera niewielkie obiekty budowlane i użytkowe, które stanowią element zagospodarowania terenu. Istotną sprawą jest to, aby wokół takich obiektów był utrzymany porządek oraz by elementy tam umieszczane nie sprawiały żadnego problemu.

 

Co to jest mała architektura?

 

W przypadku posesji, która przylega do miejsca pracy, wszelkie konstrukcje powinny zapewniać rekreację oraz sprawną komunikację. Do podstawowych elementów małej architektury należą obiekty sakralne, takie jak rzeźby czy kapliczki, obiekty ogrodowe, na przykład fontanny, posągi oraz różne obiekty użytkowe, które są elementem rekreacyjnym lub umożliwiającym zachowanie porządku. Do najczęściej spotykanych należą: kosze na śmieci, ławki, stoły czy stojaki na rowery.  Ważne, aby całość była utrzymana w stylu pasującym do klimatu danej aglomeracji.

 

Co powinno znajdować się w małej architekturze biurowej?

 

Zadbanie o teren wokół biura jest równie ważne, jak zaprojektowanie samego budynku, gdyż to niejednokrotnie decyduje o pierwszym wrażeniu, jakie wyrabiają sobie klienci. Wszystko, co znajduje się wokół budynku, powinno odznaczać się dobrą jakością materiałów, które sprawdzą się w każdych warunkach atmosferycznych. Dzięki produktom producenta architektury miejskiej INVESTIM projektowana przestrzeń nabierze wyjątkowego charakteru. Wszystkie elementy zagospodarowania powinny być dostosowane do istniejącej zabudowy, czy to zabytkowej, czy nowoczesnej. Podstawowym elementem małej architektury biurowej są ławki i siedziska, gdyż stanowią doskonałe miejsce do rekreacji i integracji. W każdym takim miejscu montowane są również kosze na śmieci, które powinny być nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Odpowiednio dobrane tworzą spójną całość. Obecnie dużo osób przemieszcza się na rowerach i dlatego często stawiane są przed biurowcami stojaki na rowery. Kompletując wyposażenie, należy pamiętać o tym, aby wszystkie elementy pasowały do siebie, bo tylko wówczas osiągniemy zamierzony cel, czyli ostateczny efekt wpływający na wizerunek biura.

powrót