Aktualności

kosz-beton-szary-malowany0_0.png

Zaśmiecanie ulic – co można na to poradzić?

08.04.2022

Czyste ulice, zadbane ścieżki, place i parki, sprawiają, że chętnie spędzamy czas poza domem. Niestety takie miejsca bywają czasem zaśmiecone. Czy można coś na to poradzić? Rozwiązanie jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać.

 

WIĘCEJ>>
lawka-niepodleglosci_0.png

Jak projektuje się ławki multimedialne?

10.03.2022

Dzięki rozwojowi technologii, procesom obróbki materiałów budowlanych i kreatywności architektów przestrzeni miejskiej w coraz to większej liczbie miast dostępne są ławki multimedialne. To ciekawy sposób na aranżację miejsca do wypoczynku, projekt edukacyjny czy upamiętniający ważne osoby, czy wydarzenia. Jak powstają takie ławki? Co należy brać pod uwagę, przygotowując ich projekt?

 

WIĘCEJ>>
kosz_0.jpg

Jakie elementy architektury powinny znajdować się przy przystankach komunikacji miejskiej?

01.02.2022

Przystanek komunikacji miejskiej to miejsce, w którym pasażerowie oczekują na określony pojazd. Mogą posiadać wiaty chroniące przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz elementy ułatwiające dostęp osobom niepełnosprawnym.

 

WIĘCEJ>>
stol-piknikowy_0.jpg

Jaką rolę pełnią stoły rekreacyjne w przestrzeni miejskiej?

15.01.2022

Każda aktywność na świeżym powietrzu jest bardzo ważnym czynnikiem budowania odporności człowieka. Ponadto sprawia wiele satysfakcji i skutecznie redukuje stres, złość i depresyjny nastrój.

 

WIĘCEJ>>
lawka-beton-architektoniczny_2.png

Co powinno się znaleźć w małej architekturze budynków biurowych?

16.12.2021

Mała architektura zawiera niewielkie obiekty budowlane i użytkowe, które stanowią element zagospodarowania terenu. Istotną sprawą jest to, aby wokół takich obiektów był utrzymany porządek oraz by elementy tam umieszczane nie sprawiały żadnego problemu.

 

WIĘCEJ>>
Strona:  1 2 3 4 >  Last ›